Po svých předcích dědíme výšku postavy, inteligenci, barvu očí, různé nemoci, talenty … a ano, také sklony vytvářet závislost. Většina závislých kuřáků má určitý gen, který může za to, že se u nich vytvoří závislost snadněji.

Jak dědičnost u závislosti na nikotinu funguje?
Nikotin se v mozku mění na další chemické látky, kotinin a 3-hydroxykotinin. Teprve tyto látky vyvolávají na nervových spojích procesy, které vedou k příjemným pocitům. Enzym CYP2A6 řídí právě rychlost přeměny nikotinu na tyto další látky. Podle toho, jak rychle je nikotin odbourán, tak rychle budete potřebovat další dávku. Způsob, jakým enzym CYP2A6 pracuje, je právě daný geneticky.

Kolik kuřáků má tuto variantu genu?
Je to hodně – asi 70% závislých kuřáků.

Znamená to, že každý s tou variantou genu začne kouřit?
Vůbec ne. Je jistě ohromné množství nekuřáků s touto genetickou výbavou. Člověk většinou začne kouřit proto, aby se cítil dospělejší, sebevědomější a napodobuje lidi, které vidí kolem sebe. V úplném začátku ale není závislý. Geny hrají roli ve vytvoření návyku – tedy v tom, že časem člověk kouří, i když už vlastně nechce. Lidé s „kuřáckým genem“ do závislosti spadnou snadněji, než ti bez tohoto genu.

Brání tenhle kuřácký gen odvyknutí?
Nebrání. Možné je (ale to pouze spekuluju), že by odvykání mohlo být pro lidi s touto genovou variantou o trochu obtížnější. Ale to by se i tak týkalo jen tělesné závislosti na nikotin, přičemž větší problém a boj bývá s psychosociálním návykem, tedy spojení kouření a cigaret se vším možným (místy, lidmi, situacemi).

Chcete přestat kouřit a máte obavy, že to nevydržíte?

Tak právě pro vás je tu sada pomůcek Už nekouřím:

Jak se stát spokojeným nekuřákem:: E-book Jak se stát spokojeným nekuřákem
Dozvíte se vše, co o odvykání kouření potřebujete vědět – jak závislost funguje, jak se rozhodnout, jak zvládnout své emoce a překonat překážky, jak na abstinenční příznaky a jak dlouhodobě vydržet.

:: Sugestivní mp3 nahrávky, které vyladí vaše podvědomímp3
Dostanete tři sugestivní nahrávky, které vám pomohou upevnit vaši motivaci, vypěstovat si odpor k cigaretám a zrelaxovat se. Nahrávky jsou odborně sestaveny psychologem, není to žádná „duchařina“. Díky nim předejdete zbytečným krizovým momentům a všechno zvládnete snadněji.

e-mailová podpora:: 30ti denní e-mailová podpora
Denně budete dostávat e-mail s podporou a užitečnými tipy.

K abstinenci se potřebujete pevně rozhodnout, zvládnout své emoce a překonat překážky. Sada pomůcek Už nekouřím vám s tím pomůže.

E-book, sugestivní mp3 nahrávky a e-mailovou podporu můžete mít za 990 Kč, což je částka, která se vám vrátí už za krátkou dobu nekouření. Navíc dostanete dárek v podobě online psychotestu, díky kterému dárek trochu lépe poznáte své já, a samozřejmostí je i garance vrácení peněz: Pokud byste se sadou Už nekouřím vyskoknebyli spokojeni, stačí to během 14 dnů od nákupu napsat a vrátíme vám peníze.

Díky e-booku, nahrávkám a podpoře výrazně zvětšíte svou šanci na to, že se definitivně zbavíte těch zbytečných, škodících a smrdutých cigaret a konečně budete moct říct „Už nekouřím“. Stačí kliknout:

Získat sadu UŽ NEKOUŘÍM