kouření v těhotenstvíKouření v těhotenství je hodně výbušné téma. Dnes už není sporu o tom, že když těhotná žena kouří, škodí tím nejen sobě, ale i dítěti, které v ní roste. Na druhou stranu je pro závislou kuřačku často velmi těžké přestat kouřit, i když otěhotní. Závislost na nikotinu dovede být hodně odolná.

Neuškodím dítěti víc, když přestanu kouřit?
Mnohé ženy se obávají, že stres a změny v organismu během odvykání mohou dítěti uškodit. Proto se traduje, že je lepší snížit spotřebu na pět cigaret denně než přestávat. Je to podle všeho nesmysl, kterým si závislý člověk snaží ukonejšit vlastní svědomí. Odbornice přes odvykání kouření MUDr. Eva Králíková k tomu v rozhovoru pro ONA Dnes říká: „Je to žalovatelný výrok. Ačkoliv jsem v literatuře intenzivně pátrala po informacích, z nichž by toto tvrzení mohlo pocházet, nic jsem nenašla. Naopak, každá cigareta škodí!“

Kde vzít motivaci k odvykání?
Mnozí lidé tak řečeno kašlou na sebe, ale záleží jim na druhých. Když přestanete v těhotenství kouřit, pomůžete svému dítěti. Dětem kuřaček hrozí nižší porodní váha a s tím spojené problémy, dále různé alergie, vetší pravděpodobnost syndromu náhlého úmrtí, úzkostné potíže a mnoho dalších komplikací. Toho všeho můžete své dítě ušetřit. Klidně si řekněte, že pak zase kouřit začnete (možná pak skutečně začnete, možná ne). Dobré je, že ten protivný absťák trvá jen prvních 3-5 dnů a to se dá vydržet. Navíc jsou způsoby, jak si to celé usnadnit.

Jak tedy přestat?
Co v těhotenství nemůžete využít, to jsou různé léky a nikotinová substituce. V krajních případech to lze, ale jde o opravdu individuální případy pečlivě dozorované lékařem Jinak je pro vás k dispozici vše, co pro ostatní. Přestaňte co nejdřív a najednou – postupné snižování množství vykouřených cigaret obvykle nefunguje. Pomohou vám odborníci z protikuřáckých center, můžete vyzkoušet hypnózu (i v těhotenství je bezpečná) nebo sadu pomůcek Už nekouřím.

Chcete přestat kouřit a máte obavy, že to nevydržíte?

Tak právě pro vás je tu sada pomůcek Už nekouřím:

Jak se stát spokojeným nekuřákem:: E-book Jak se stát spokojeným nekuřákem
Dozvíte se vše, co o odvykání kouření potřebujete vědět – jak závislost funguje, jak se rozhodnout, jak zvládnout své emoce a překonat překážky, jak na abstinenční příznaky a jak dlouhodobě vydržet.

:: Sugestivní mp3 nahrávky, které vyladí vaše podvědomímp3
Dostanete tři sugestivní nahrávky, které vám pomohou upevnit vaši motivaci, vypěstovat si odpor k cigaretám a zrelaxovat se. Nahrávky jsou odborně sestaveny psychologem, není to žádná „duchařina“. Díky nim předejdete zbytečným krizovým momentům a všechno zvládnete snadněji.

e-mailová podpora:: 30ti denní e-mailová podpora
Denně budete dostávat e-mail s podporou a užitečnými tipy.

K abstinenci se potřebujete pevně rozhodnout, zvládnout své emoce a překonat překážky. Sada pomůcek Už nekouřím vám s tím pomůže.

E-book, sugestivní mp3 nahrávky a e-mailovou podporu můžete mít za 990 Kč, což je částka, která se vám vrátí už za krátkou dobu nekouření. Navíc dostanete dárek v podobě online psychotestu, díky kterému dárek trochu lépe poznáte své já, a samozřejmostí je i garance vrácení peněz: Pokud byste se sadou Už nekouřím vyskoknebyli spokojeni, stačí to během 14 dnů od nákupu napsat a vrátíme vám peníze.

Díky e-booku, nahrávkám a podpoře výrazně zvětšíte svou šanci na to, že se definitivně zbavíte těch zbytečných, škodících a smrdutých cigaret a konečně budete moct říct „Už nekouřím“. Stačí kliknout:

Získat sadu UŽ NEKOUŘÍM